Wij, Mathias Van Hulle en Jasmien Ysebaert wonen in het bloemendorp Kanegem, in de echte landbouwersstreek van West-Vlaanderen. We runnen een gemengd bedrijf met varkens en akkerbouw. Aardappelen zijn onze passie, een teelt die al sinds generaties in onze familie de bovenhand neemt.
Bij ons staat smaak en kwaliteit voorop. We streven niet naar de laagste kostprijs of de hoogste opbrengst per hectare. De ongewassen aardappel verpakken we in papier. Dit is duurzaam, proper en zo zorgen we mee voor de natuur.
Met eigen transport brengen wij onze zelfgekweekte aardappel bij jullie in de buurt. Zowel in de supermarkt, de slager als in de buurtwinkel.
De ambachtelijk gekweekte aardappel is inzetbaar voor al uw bereidingen.
Veel genot en smakelijk!
Aardappelen worden het best op 7°C bewaard. Onder deze temperatuur wordt het zetmeel omgezet tot suiker en kleuren de frietjes te bruin. Wanneer ze het te warm hebben, ontwikkelen er kiemen op de aardappel. Het oogt niet mooi, maar door het te verwijderen heb je opnieuw een perfecte aardappel om op te eten.
De ecologische voetafdruk van de aardappel is 16 keer kleiner dan rijst en 8 keer kleiner dan tarwe. Een milieubewuste teelt dus
De aardappel werd al in 1536 gevonden door een onderzoeker, in een ravijn, in de omgeving van Lima in Peru. De Inca's aten deze ronde bollen al 4500 voor Christus. De onderzoekers namen de aardappel mee naar Spanje. Doordat de aardappel niet duur was, werd deze vooral bij de armere bevolking populair. De rijkere mensen ontdekten pas later de lekkere smaak.
Een aardappel is een natuurproduct. De grondsoort, het seizoen en de groeidagen beïnvloeden samen de smaak van de aardappel. Zelfs binnen éénzelfde ras kan de smaak verschillend zijn.
Aardappelen die een week het zonlicht zien, krijgen een groene kleur. Bewaar ze dus op een donkere plaats of in onze papieren zak.
Hoe maakt je de perfecte friet: 1) Nadat je de frieten op gewenste dikte hebt gesneden spoel je eerst het zetmeel af. Zo zijn ze krokanter en vermijd je dat ze aan elkaar kleven. 2) Bak nooit teveel frieten in 1 keer (bij te grote porties daalt de temperatuur van het frietvet te snel). 3) Bak je frieten voor op 160°C, een half uur later op 180 °C. 4) Schud de frietjes tijdens en na de bakbeurt grondig. Zo plakken ze minder aan elkaar en zijn ze minder vettig.
We proberen elke stap in het productieproces zelf uit te voeren. Hierbij gaan we bewust en duurzaam om met het milieu en doen we ons uiterste best om dit elk jaar te verbeteren.
Bekijk hier het productieproces
Verdeler aardappelen
Verdeler aardappelen + frieten
Puur Patat - Vinktse Binnenweg 1 - 8700 Tielt
alle rechten voorbehouden- site by Moqo